Şan Kursu

Şan eğitimi sesin doğru kullanımı ve doğru tekniğin insanda yer etmesi için gerekli olan bilgilerin içerildiği bir eğitim programıdır. Şan dersini verecek olan kişinin uzman bir eğitmen olması çok önemlidir. Yanlış eğitmen ile çalışmak sesinizi açmak yerine sesinizi kaybetmenizi dahi sağlayabilir. Şan derslerinde ayrıca doğru nefes almanın yolları da öğretilir ve diyafram daha çok ve güçlü şekilde kullanılır. Sadece şan öğrencileri veya müzisyenlerin değil tiyatro vs. gibi sahne sanatlarında aktif olmak isteyen herkesin de şan dersi almaları gereklidir.

Mozart Sanat Kursu konservatuvar mezunu ve etkin sanat yaşamı devam etmekte olan eğitmenleri ile her yaş grubuna özel hazırlanmış Şan eğitim müfredatlarıyla sizlere kaliteli bir eğitim sunmayı hedeflemektedir.

 

Müzik bölümlerimizde sunduğumuz eğitim programı, haftada 1 gün 1 saat Şan eğitimi, ayda en az 1 saat nota bilgisi ve solfej dersinden oluşmaktadır. Tüm müzik eğitimlerimiz özel ders formatında işlenmektedir.

 

Şan doğru eğitmenlerin desteği ile zor değildir, Şan eğitimi sırasında aşama aşama ilerlendiği için kursumuz sizin ilerleme seviyenize ve ilginize uygun olarak eğitim programları hazırlar. Şarkı söylemek için yetenekten öte asıl ihtiyacınız olan şey müziğe olan tutkudur.

Önemli Notlar:  Her müzik eğitiminde genel müzik teorisi , performans derslerine entegre  ve harici olarak verilir. Teorik , armonik, literatürel  içerik  müzik icracılığının gelişmesinde yadsınamaz büyüklükte öneme sahiptir. Tek yönlü ve kısır bir birikim, kendi kendine ilerleme-gelişme döngüsüne dahil olamayacaktır. Bu sebeple repertuar çalışmasına geçmek için acele edilmemeli, sabırla ve özenle teknik çalışmalar uygulanmalıdır.

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Google+ Icon

0 312 418 18 52

Meşrutiyet Cd. 5 /11 Kızılay / ANKARA