Klarnet Kursu

Klarnet 18. yüzyılda avrupada keşfedilmiş üflemeli ailesinden bir enstrümandır. Keşfinden itibaren Klasik batı müziğinde kullanılmaya başlanan klarnet müziğin gelişimi ile caz müzik gibi birçok alandada aranan bir enstrüman olmuştur. Ülkemizde de Klarnetin önemi büyüktür. Türk müziğinde de yaygın olarak kullanılan ve aranan bir enstrümandır.

Mozart Sanat Kursu konservatuvar mezunu ve etkin sanat yaşamı devam etmekte olan eğitmenleri ile her yaş grubuna özel hazırlanmış Klarnet eğitim müfredatlarıyla sizlere kaliteli bir eğitim sunmayı hedeflemektedir.

 

Müzik bölümlerimizde sunduğumuz eğitim programı, haftada 1 gün 1 saat enstrüman eğitimi, ayda en az 1 saat nota bilgisi ve solfej dersinden oluşmaktadır. Tüm müzik eğitimlerimiz özel ders formatında işlenmektedir.

 

Klarnet çalmak doğru eğitmenlerin desteği ile zor değildir, Klarnet eğitimi sırasında aşama aşama ilerlendiği için kursumuz sizin ilerleme seviyenize ve ilginize uygun olarak eğitim programları hazırlar. Enstrüman çalmak için yetenekten öte asıl ihtiyacınız olan şey enstrümanınıza olan tutkudur.

Önemli Notlar :  Her enstrümanın eğitiminde genel müzik teorisi , performans derslerine entegre  ve harici olarak verilir. Teorik , armonik, literatürel  içerik  enstrüman icracılığının gelişmesinde yadsınamaz büyüklükte öneme sahiptir. Tek yönlü ve kısır bir birikim, kendi kendine ilerleme-gelişme döngüsüne dahil olamayacaktır. Bu sebeple repertuar çalışmasına geçmek için acele edilmemeli, sabırla ve özenle teknik çalışmalar uygulanmalıdır.

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Google+ Icon

0 312 418 18 52

Meşrutiyet Cd. 5 /11 Kızılay / ANKARA