Biz Kimiz

Mozart Sanat Kursu sanatın bireysel ve sosyal alandaki geliştirici katkılarını eğitim yoluyla insanlara aktarmak, insanları sanata yöneltmek, bireyin yaratıcılığını arttırmak misyonuyla 2015 yılında kurulmuştur. Devlet Opera ve Balesi, Devlet Tiyatrosu, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Devlet Konservatuvarı, Müzik Fakülteleri ve Güzel Sanatlar Fakülteleri akademisyeni ve sanatçılarından oluşan eğitmen kadrosu ile modern bir sanat merkezi olan Mozart Sanat’ın kurucuları ve eğitmenlerinin çoğunluğu aktif olarak sanat yaşantılarına sahne üzerinde devam etmektedir.  Böylece profesyonel yaşantının getirdiği deneyimleri öğrencileriyle paylaşarak, onların eğitim süreçlerinde bir fark yaratılması amaçlanmaktadır. 

Çiçek Cihan
Müzik Bölümü Danışmanı

1995'de H.Ü Ankara Devlet Konservatuvarı  Piyano bölümünden mezun oldu.1994 yılından itibaren Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde orkestra sanatçısı ve korrepetitör olarak çalışmaya başladı. 2002 yılında Anthion Ensemble oda müziği topluluğunu kurdu.Kurum bünyesinde sahne üzeri projeler üretti ve bu eserlerde sahnede yer aldı.Sanatci halen aynı göreve devam etmektedir.

Kadri Özcan
Tiyatro Bölümü Danışmanı
Gülnihal Cihan
Founder

2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Ankara Devlet Operası ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı.

Anthion Ensemble Oda Orkestrasında Solo Obua sanatçısıdır. Halen Mozart’ın Sanat Fabrikasında eğitmenlik ve sanat koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.

Founder
Melis Yalnızoğlu

2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 'ndan mezun oldu. Çeşitli orkestra ve sanat kurumlarında görev aldı. 2013 yılından itibaren çeşitli sanat merkezlerinde eğitmenlik ve sanat koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir. 

  • Black Facebook Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Google+ Icon

0 312 418 18 52

Meşrutiyet Cd. 5 /11 Kızılay / ANKARA